Masterclass Traumasensitieve school

Waarom de Masterclass traumasensitieve school

Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat er meer kinderen met meegemaakte ACE’s en trauma in onze klas zijn dan gedacht. Denk aan leerlingen die onveilig opgroeien, te maken krijgen met armoede en discriminatie, nieuwkomers die vluchten voor oorlog of kinderen die ‘eenmalige’ heftige gebeurtenissen meemaken. Omdat leerlingen altijd opgroeien in een context, gebruiken wij een systemische, contextuele benadering bij het creëren van traumasensitief onderwijs.

Voor wie is deze training

Ben jij werkzaam in het onderwijs en wil je meer weten over trauma, de invloed op gedrag in de school en hoe je deze kinderen traumasensitief kunt begeleiden?

Deze masterclass is voor elke onderwijsprofessional die een veilige plek op school wil creëren voor kinderen die dit het hardst nodig hebben. 

De masterclass is geschikt voor onderwijsprofessionals uit bao, sbo, so, vso, vo, mbo, schoolmaatschappelijk werkers, orthopedagogen en schoolpsychologen.

Direct inschrijven? Inschrijven kan via deze link. Je komt dan op de site van Ingrid van Essen Hartgedragen onderwijs. Onderaan haar pagina vind je het inschrijfformulier.

 

Inhoud

In deze eendaagse masterclass gaan we in op de achtergrond van trauma, leer je het gedrag van leerlingen door een traumabril te bekijken en weet je hoe je deze leerlingen kunt ondersteunen zodat ze weer tot leren komen.

Wat leer je

  • Wat is trauma en hoe herken je het?
  • Je hebt kennis van de oorzaken van ACE’s en trauma;
  • Je kent de invloed van overmatige stress op de ontwikkeling van het brein, de emotieregulatie en het leren;
  • Je kent het begrip co-regulator en weet hoe je dit zelf kunt zijn;
  • Je weet hoe je het veiligheidsgevoel van getraumatiseerde kinderen kunt vergroten;
  • Je bent in staat naar gedrag te kijken door een ‘traumabril’
  • Je weet hoe je holding space als sleutel voor traumasensitief lesgeven kunt toepassen;
  • Je leert een contextuele, systemische kijk om de leerling beter te ondersteunen;
  • Je leert de do’s en dont’s in communicatie met getraumatiseerde kinderen.

Alles op een rij

  • Twee trainers;
  • Groep max. 18 personen;
  • Voor wie: Onderwijsprofessonials en orthopedagogen in het po en vo, mbo;
  • Wanneer: 8 mei (VOL); 17 juni; 18 sept; 2 oktober 2025.
  • Locatie: Quinton House, Utrecht-centrum;
  • Parkeren: Parkeergarage Springweg op 7 minuten lopen;
  • Met OV: Buslijn 2 (Ringlijn Museumkwartier). Uitstappen halte Catharijneconvent op 3 minuten lopen of ruim 10 minuten lopen vanaf Utrecht CS.
  • Tijden: 10.00 tot 16.00 uur: inloop vanaf 9.30 uur;
  • Investering: 445 euro, BTW vrijgesteld;
  • Inbegrepen: Het boek de traumasensitieve school (editie 2024), lesmateriaal, de hele dag koffie, thee en uitgebreide lunch.

Inschrijven kan via deze link. Je komt dan op de site van Ingrid van Essen Hartgedragen onderwijs. Onderaan haar pagina vind je het invulformulier.

Wil je liever drie dagenlang ondergedompeld worden in het werken aan traumasensitief onderwijs? Klik hier: 3-daagse cursus: Werken aan traumasensitief onderwijs.

Wie zijn wij?

Anton Horeweg

Voormalig leerkracht basisonderwijs, gedragsspecialist (MSEN), Lid werkgroep gedrag en ontwikkelingsstoornissen KC-KJP NCOJ, expert trauma in het onderwijs en auteur van De traumasensitieve school en vele andere onderwijsboeken.

Ingrid van Essen

Haar expertise is een contextuele kijk op leerlingen. Ingrid is voormalig docent, expert systemisch werken in het onderwijs en auteur van o.a. Communicatie zonder frustratie in het onderwijs.

Praktijkgerichte Masterclass

Onze jarenlange ervaring voor de klas staat garant voor een intensieve masterclass die direct toepasbaar is in de praktijk. Je kunt er de volgende dag direct mee aan de slag. Door onze gezamenlijke dynamiek scheppen wij een veilige sfeer op onze studiedagen, in onze workshops, masterclasses en trainingen. Daarnaast hebben Anton en Ingrid diverse onderwijsboeken over gedrag en communicatie geschreven.

Heerlijke locatie

In een prachtige, rustige omgeving, even weg uit de dagelijkse hectiek van school, leren over trauma. In een veilige kleine setting met alle ruimte voor het uitwisselen van kennis met collega’s en twee trainers. Investeren in je eigen ontwikkeling, de ruimte nemen om na te denken over je eigen onderwijspraktijk en tegelijkertijd te leren hoe je leerlingen en collega’s goed kunt ondersteunen in het werken met getraumatiseerde kinderen.

Vraag deze training aan

Als je liever dit formulier gebruikt voor aanvraag masterclass, kan dat ook. Ik stuur binnen 1 of 2 werkdagen de inschrijflink voor onze masterclass per mail.